Dua Lipa, një tjetër shqiptare në gjurmët e yllit Rita Ora

Emri i i saj është Dua Lipa dhe është një ndër yjet në ngjitje të muzikës birtanike kohët e fundit. Shqiptarja duket së është një ndër këngëtaret, që po ecën në gjumët e superstarit me origjinë nga Kosova, Rita Ora.

dua lipa

Ajo sapo ka botuar singëllin e saj më të fundit me tiullin “Be the one”, që në vetëm pak ditë është futur në “100 këngët më të mira” në Itunemusic, shkruan këngëtrja në profilin e saj në Twitter.

Këngëtrja shqiptare, është vajza këngëtarit të njohur, njëherësh vokalistit të grupit “Oda”, Dukagjin Lipa. Aktualisht ajo është nën menaxhimin e producentit muzikor, Ray Renolds.

Nga Aida Budo